5 typowych błędów pieniężnych, których należy unikać…

Nie wydawaj każdego zarobionego centa, nie buduj budżetu i nie szalej z kredytem.
Nie należy popychać na obudowę.
Nie ograniczaj się do konserwatywnych inwestycji, gdy oszczędzasz na cele długoterminowe.

Ważną umiejętnością jest uczenie się równoważenia wszystkich zobowiązań finansowych za pomocą krótko- i długoterminowych celów. Dokonywanie tych błędów pieniędzy może sprawić, że będzie trudniejsze, niż powinno być. Unikaj niektórych z tych pomyłek, aby pomóc sobie w osiągnięciu finansowego sukcesu w przyszłości.
Błąd nr 1: Wydawanie każdego grosza

Oto sekret osiągnięcia większości celów finansowych: oszczędzania pieniędzy. Ale nie możesz oszczędzać, jeśli wydasz wszystko, co zarobisz.

Wykorzystaj swoje sny jako motywację dla niektórych skórek, które są przed Tobą. Na przykład, jeśli zapisywanie domu jest wysokie na liście, cel ten powinien być traktowany priorytetowo, jeśli chodzi o dochód do dyspozycji.

Prawdopodobnie masz więcej możliwości, aby cofnąć, niż zdajesz sobie sprawę. Na przykład, zamiast wykosztować się podczas lunchu w pracy, ponieważ masz kilka dodatkowych pieniędzy, przynieś kanapkę z domu i zaoszczędź różnicę.

Aby to zadziałało, musisz wiedzieć, ile zarabiasz i ile wydajesz. Nie denerwuj się: skrupulatne budżetowanie może nie być konieczne. Fidelity opracowało zasadę 50/15/5, którą można wykorzystać jako punkt wyjścia. Rozważ następujące wskazówki dotyczące oszczędzania i budżetowania:

Pomyśl o przeznaczeniu 50% wynagrodzenia za mieszkanie na potrzeby związane z koniecznością (mieszkanie, opieka medyczna, spłaty zadłużenia, transport i żywność).
Staraj się wpłacać 15% dochodu przed opodatkowaniem na świadczenia emerytalne – w tym składki i wszelkie składki, które możesz otrzymać od swojego pracodawcy.
Rozważ przekazanie 5% wynagrodzenia za mieszkanie na konto oszczędnościowe w celu pokrycia nieoczekiwanych i jednorazowych wydatków, takich jak podróż do wesela lub wymiana zmywarki.
Wszystko, co pozostało, może zostać zapisane na inne cele.

Mimo że ta wskazówka pomaga, zawsze dobrze jest dokładnie zrozumieć, dokąd zmierzasz.
Błąd nr 2: Zbyt dużo pieniędzy na mieszkanie

Łatwo wydać zbyt dużo na mieszkanie – zwłaszcza jeśli mieszkasz w wielkim mieście. Zgodnie z jedną długoletnią regułą, nie powinieneś wydawać więcej niż 30% swojego dochodu przed opodatkowaniem na mieszkania. To nie jest zły początek, ale 30-procentowy wskaźnik może, ale nie musi, zadziałać.

Kwota, którą zdecydujesz się wydać na mieszkanie, zależy od twojej osobistej sytuacji finansowej i rzeczy, które chcesz zrobić ze swoimi pieniędzmi. Na przykład wielu młodych ludzi ma wysokie zadłużenie z tytułu pożyczek studenckich, które pochłaniają większość wynagrodzenia za mieszkanie. Klasa 2016 r. Osiągnęła rekordowy poziom zadłużenia studenckiego, średnio 37 173,1 USD

Prawie 1 na 3 młodych ludzi w wieku od 18 do 34 lat mieszkało z rodzicami w 2016 r., Według US Census Bureau. Ta liczba obejmuje studentów, którzy mieszkali w akademikach

Wybór mieszkania z rodzicami lub współlokatorami może być świetną strategią, która może pomóc Twoim finansom na dłuższą metę. Gdy już będziesz gotowy do samodzielnego życia, upewnij się, że koszty mieszkaniowe nie zagrażają Twoim długoterminowym celom.

Błąd nr 3: Przeprowadzanie bilansu lub uruchamianie kart kredytowych

Zbyt łatwo jest zbudować duży stos zadłużenia na karcie kredytowej. Kolacja tutaj, wycieczka na zakupy, a zanim się zorientujesz, minimalna płatność na saldo karty kredytowej zajmuje znaczną część twojej wypłaty. Następnie naliczane są odsetki, dodatkowo obniżając zdolność do oszczędzania na cele.

Pomiń ten smutny scenariusz, nie obciążając nigdy więcej, niż można spłacić pod koniec miesiąca. “Najlepszym sposobem na korzystanie z kart kredytowych jest dokonywanie terminowych płatności i nie utrzymywanie równowagi z miesiąca na miesiąc”, mówi Ann Dowd, CFP®, wiceprezes firmy Fidelity.

“Jeśli masz saldo, spróbuj wynegocjować niższe oprocentowanie”, mówi Dowd. Wydawcy kart często są gotowi obniżyć oprocentowanie, jeśli posiadasz historię płatności na czas, a niektórzy emitenci nawet oferują rezygnację z opóźnionych płatności raz lub dwa razy w roku. Ale nie zrobią tego, jeśli nie zapytasz.

Jeśli będziesz polegać na kartach kredytowych na niezbędne przedmioty lub na pokrycie nieoczekiwanych wydatków regularnie, nadszedł czas, aby przejrzeć wydatki i wzmocnić swój fundusz kryzysowy. Jeśli nie masz funduszu kryzysowego, stało się to jednym z twoich najwyższych priorytetów finansowych. Poważnie, to naprawdę ważne.

Błąd nr 4: Nie oszczędzanie na emeryturę

Odkładanie oszczędności na przyszłość jest częstym problemem. Jest tak bardzo daleko i teraz jest tak dużo do wydania. Zwykle kładziemy większą wartość na korzyści krótkoterminowe niż długoterminowe, nawet jeśli wiemy, że długoterminowe jest ważniejsze.

Kolejną przeszkodą jest brak pieniędzy. Wielu młodych dorosłych ma poczucie, że nie mogą uratować wystarczająco dużo, aby coś zmienić. Ale oszczędzanie nawet trochę się liczy, szczególnie na początku twojej kariery. To dlatego, że czas jest po twojej stronie. Masz mnóstwo lat, aby siła łączenia działała dla ciebie.

Oto co to oznacza: Pieniądze, które inwestujesz, mogą zarobić więcej pieniędzy, a z czasem dochody te mogą generować zarobki. W rezultacie im wcześniej zaczniesz oszczędzać, tym mniej będziesz musiał oszczędzać.

Pomyśl o oszczędzaniu co najmniej 15% swoich dochodów każdego roku na emeryturę na koncie o korzystnej sytuacji podatkowej, takim jak IRA lub 401 (k) – w tym każdy mecz lub wkład, jaki otrzymujesz od swojego pracodawcy. Jeśli nie możesz od razu się tam dostać, to jest OK. Masz możliwość zwiększenia swojej kwoty rocznie, jeśli możesz sobie na to pozwolić, aż osiągniesz 15%. Większość ludzi może znaleźć dodatkowe pieniądze, aby zaoszczędzić, jeśli tylko zwracają uwagę na swoje wydatki.

Jeśli masz szczęście, że masz 401 (k) i otrzymujesz odpowiedni wkład od swojego pracodawcy, przyczyń się na tyle, aby przynajmniej złapać cały mecz – w przeciwnym razie zasadniczo stracisz część swojego wynagrodzenia. Nie odrzucisz części swojej wypłaty, więc nie zostawiaj na stole pasujących kont emerytalnych.
Błąd nr 5: Zbyt konserwatywne inwestowanie w długoterminowe cele

Wielu młodych inwestorów jest zbyt ostrożnych – być może dlatego, że po raz pierwszy dowiedzieli się o zapasach, gdy rynek osiągnął poziom w 2008 roku, lub ponieważ nie mają dużych pieniędzy i obawiają się go stracić.

Jeśli masz cel długoterminowy, np. Emeryturę, nadmiernie konserwatywne podejście do inwestowania może oznaczać skąpienie na poziomie zapasów twojego miksu inwestycyjnego, które wydają się być bardziej zmienne niż obligacje. Ale akcje mają tendencję do przewyższania obligacji w długim okresie – przez dużo.

Bez odpowiedniego poziomu ekspozycji na akcje prawdopodobnie będziesz musiał zaoszczędzić znacznie więcej pieniędzy, aby osiągnąć długoterminowe cele, pozostawiając mniej miejsca w budżecie na wszystko, co chcesz osiągnąć.

Podczas gdy w przeszłości historycznie oferowano możliwość uzyskania najwyższego zwrotu z 3 głównych rodzajów inwestycji – akcji, obligacji i inwestycji krótkoterminowych – niekoniecznie oznacza to, że należy inwestować wyłącznie w akcje.

Posiadanie zdywersyfikowanej mieszanki akcji, obligacji i inwestycji krótkoterminowych może zmniejszyć poziom ryzyka w portfelu i potencjalnie zwiększyć zwroty z tego poziomu ryzyka. Odpowiedni zestaw inwestycji to taki, który równoważy kwestie tolerancji ryzyka, horyzontu inwestycyjnego i sytuacji finansowej.

Pamiętaj tylko: jeśli oszczędzasz na emeryturę, prawdopodobnie nie dotkniesz swoich pieniędzy przez 40 lub 50 lat, więc to, co dzieje się na rynku w tym miesiącu lub w tym roku, jest o wiele mniej ważne niż to, co może się wydarzyć w nadchodzących dziesięcioleciach.